Üretim Adımları

Teklif hazırlığı

Müşterilerimizden aldığımız dokümanlara uygun olarak teklif departmanımız uygun malzemeleri ve malzemelerin yerleştirileceği uygun pano seçilir. Seçilen malzemelerin referans numaralarının ve birim fiyatlarının yazılı olduğu PDF formatını müşterilerimiz ile paylaşılır.

Teklif onayı ve 2D çizim

Detaylıca hazırlanan teklifimiz müşterimiz tarafından onaylandıktan sonra vermiş olduğumuz teklifi teklif mektubuna dönüştürerek müşterimizle karşılıklı iş sözleşmemizi tamamlamış oluruz. Onaylanan teklifimizi ilgili dokümanlar ile birlikte proje departmanına aktararak projelendirme işlemini başlatırız. Proje departmanımız da verilen dokümanlar ışığında projelerin 3 hat formatında çizimlerini yapılır.

Reel ile birebir ön görünüş şemaları da hazırladıktan sonra hazırlanan proje onay süreci için müşteri ile paylaşılır. Müşteri tarafından onay verilen proje üretim projesi olarak üretime aktarılır ve üretim süreci başlatılır

Pano üretim aşaması

Malzeme temini : Projeler imalata verildikten sonra pano içerisinde bulunan malzemeler pano bazında ayrılarak üretime aktarılır. Malzeme temini tamamlandıktan sonra imalat işlemi başlar. Pano yerleşimi projede tasarlanan Ön görünüş ile birebir olacak şekilde yerleşim yapılır. İmalatta görülen uygunsuzluk olur ise gerekli revize işlemleri yapılarak imalata devam edilir. İmalat süreci başlar.

Kablolama ve Etiketleme

Kablolama işlemi yapılırken kablolara projelerde belirtilen kablo numaraları vurulur. Kablo numaraları sarı halojen makaron üzerine vurulur. Pano içerisinde kullanılan sigorta, kontaktör vb. malzemelerin üzerine projede belirtilen linye numaraları sarı yapışkan etiket ile vurulur.

Delme işlemi

Panolarımızda kullanmış olduğumuz bakır baraların büküm ve delme işlemlerini bakır bükme makinamız ile Devpan standartlarında imal ederek montaj noktasında en iyi sonucu hedefliyoruz.

Klemens numaralama

Klemenslere projede belirtilen klemens numaraları ve grup isimlerini belirtmek amacı ile beyaz klemens etiketi vurulur Pano kapağında bulunan giriş sinyallerine Devpan standartında grup sinyal etiketi vurulur.

Pano isimleri, şalterler, pakoların üzerine Devpan Elektrik standardında gri kazıma etiketi yapıştırılır.

Etiketlerimiz

Devpan standartlarında oluşturduğumuz sinyal grup etiketlerimiz, kompanzasyon grup etiketlerimiz, gri kazıma etiketlerimiz, MCC kumanda etiketlerimiz, vb.. ürün çeşitliliğimiz ile daha kaliteli bir hizmet sunuyoruz.

Pano test aşaması

Panolar test aşamasına girdiğinde gerekli güvenlik önlemlerinin alındığı test alanına panolar getirilir. Panolara test personeli harici kişilerin müdahale etmesini engellemek amacı ile test alanının etrafı bariyerler ile çevrilir. Panolara kontrollü şekilde enerji verildikten sonra test işlemleri başlar. Test işlemleri tamamlandıktan sonra panolar temizlenerek paketleme bölümüne aktarılır.

Paketleme ve sevkiyat

Test Aşamasında Devpan Test Prosedüründeki tüm işlemler sırası ile yapılır. Yapılan panonun resmi çekilerek DEV kodu ile arşivlenir. Resimleri çekildikten sonra panoların paketleme işlemleri tamamlanıp sevkiyata hazır hale getirilir. Müşteri talebi doğrultusunda kafes sandık yapılabilir. Test raporu, kalite kontrol belgeleri ile birlikte panoları sevk edilmeye hazır hale getirerek teslimatımızı gerçekleştiririz.

BİZİMLE İRTİBATA GEÇMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYABİLİRSİNİZ.

İLETİŞİM TALEBİ

HİZMET KALİTEMİZ

Neden önemli ?

Şu ana kadar izlediğimiz kalite anlayışı ile; bu günlere bizi biz yapan değerlerimizden, ilkelerimizden taviz vermeden ulaştık. Bundan sonrada aynı anlayış ve güncel teknolojilerle kalite anlayışımızı daha da iyi noktalara taşımakta kararlıyız. Bu sebeple aşağıda sıraladığımız hususlar bizim için önem arz etmektedir.

• Tüm tedarikçilerimize, müşterilerimize ve meslektaşlarımıza ticari beklentilerden bağımsız olarak eşit değerde saygı ile yaklaşmak,
• Şirketin itici gücü olan personelin huzur içinde çalışacağı ve yönetimin tüm çalışanlara adalet duygusu ile yaklaştığını bildikleri bir şirket ortamı yaratarak rahat bir çalışma ortamı yaratmak,
• Mesleki örgütlenme maskesi arkasında dahi olsa çıkar amaçlı ve menfaatlerine aykırı olduğuna inandığı hiçbir derneğe, ticari gruba ve kartele dahil olmadan çalışmak
• Her daim müşteri menfaatini önde tutmak şirketimizin temel felsefesini oluşturmaktadır.

Siz değerli müşterilerimize verdiğimiz hizmet kalitesini her geçen gün yükselterek her türlü yenilik ve teknolojilerden faydalanmaya devam etmekteyiz. Ekibimiz ile her türlü soru ve talepleriniz için aşağıdaki bilgiler aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Hizmet için varız, bizi aramaktan çekinmeyin.